Hamilelik

Hamile kalmak için en uygun gün ne zaman ?

hamile kalmak

Hamileliktakvimim ekibi olarak bu gün sizlerle Hamile kalmak için en uygun gün ne zaman ? hesaplamayı ve ne zaman gebe kalınır bu konuları sizlerle paylaşacağız. Gebelik hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sizler için cevaplamaya çalışacağız. Hamile kalma günleri hakkında sizlere bilgiler vereceğiz böylelikle hamile kalmak için gün hesaplama konusunda zorluk çekmeyeceksiniz.  Hamile kalmak için ne sıklıkla ilişkiye girilmeli sorularını sizin için cevaplayacağız.

Hamile kalmak için en uygun gün ne zaman ?

Hamile kalma yolları hakkında sizlerle bilgi paylaşacağız ancak ilk olarak en kolay ne zaman hamile kalınır, hamile kalmak için en uygun gün ne zaman sorusuna cevap verelim. Hamile kalma günleri adet döngüsüne bağlıdır. Kadınlar normal koşullarda 28 günde bir yumurtalar dışarı atılır yani adet görülür. Adet döngüsü (siklus) adı verilen bu sürenin tam ortası yani 14. gün yumurtlamanın olduğu güne denk gelmektedir. Hamile kalmak isteyen anne adayları hangi gün hamile kalacağını artık biliyordur sanırım. Yumurtlamanın başladığı yani adetin 14. gününde gebe kalma şansınız yüksek olur. Adet döngüsünün her gününde gebe kalma şansınız var ancak en uygun hamile kalma günü yumurtlama günün 5 gün öncesi ve 1 gün sonrasıdır. Hamile kalmak istiyorum diyorsanız bu günlerde cinsel birleşme gerçekleştirmeniz eşinizle beraber olmanız gerekmektedir.

Hamile (gebe)  kalmak için en uygun dönem 

Hangi günlerde hamile kalmak kolay ? kısaca özetleyecek olursak hamile kalmak isteyenler adet döneminin 14. günü öncesi ve sonrası hamile kalabilirler. Adet döneminden 3 gün önce ve 3 gün sonrası arasında ilişkiye girerek gebe kalma ihtimalinizi arttırabilirsiniz. 2 günde bir ilişkiye girmeniz bu dönemde uygundur. Hamile kalmak için en uygun pozisyon ilişki sonrası sırt üstü yatıp beklemektir. Her gün eşinizle ilişkiye girmeniz erkeklerde sperm kalitesinin düşmesine neden olduğunu bu nedenle 2 günde bir bu dönemde ilişkiye girilmesi önerilmektedir.

Hangi günlerde hamile kalmak zordur ?

Hamile kalmanın en zor olduğu gün adet kanamasının başladığı günlerdir. Bu zamanda yumurta dışarı atılır ve kanama devam eder. Adet kanaması başlamadan hemen öncesi günlerde ve kanamanın bitmesinden sonraki günlerde hamile kalmak zordur. Gebe kalmak bu günlerde zordur. Hamile kaldım mı endişesi yaşayanlar bu günlerde beraber oldularsa yüksek ihtimalle gebe değillerdir. Hamile kalmamak için doğum kontrol yöntemleri hakkında bilgileri inceleyebilirsiniz.

28 günden farklı adet gününe sahibim o zaman en uygun ne zaman hamile kalırım ?

Bunun için hesaplama çok kolay. Adet döngünüzün gün sayısından 14 çıkarınız ve elde edeceğiniz sayıyı adet olduğunuz günden itibaren kaçıncı gün olduğunu hesaplayarak yumurtlama gününü bulabilirsiniz. Örnek 30 günde bir adet oluyorsanız 30-14= 16 kalıyor. 16 gün sizin yumurtlamaya başladığınız gündür ve bu günden 5 gün öncesi ve 2 gün sonrası gebe kalma ihtimaliniz yüksektir.

Bir Cevap Yazın